Stále neviete, kam na dovolenku? Inšpirujte sa našimi 6 tipov

Stále neviete, kam na dovolenku? Inšpirujte sa našimi 6 tipov

Plánovanie dovolenky môže byť oriešok. Či už ide o výber termínu, spôsobu cestovania, aktivít alebo samotnej destinácie, možností je toľko, že sa v nich môžete ľahko stratiť. Ak stále váhate, kam ísť na dovolenku, nezúfajte! Pripravili sme pre vás tipy na rôzne typy dovoleniek, ktoré vám snáď pomôžu s výberom. Prezradíme vám, kde je najkrajšia dovolenka. A taktiež vám predstavíme zoznam miest, kam ísť na lacnú dovolenku, ktorý sa bude páčiť najmä tým, ktorí preferujú low-cost cestovanie.

Kam na dovolenku 2024?

Ešte než vám ukážeme, kam ísť na dovolenku, spomenieme dva zoznamy s najviac trendy miestami, kam na dovolenku 2024. Rebríčky publikovali dve renomované spoločnosti.

Vydavateľstvo cestovných sprievodcov Lonely Planet každoročne zverejňuje zoznam top destinácií, kam ísť na dovolenku, a to vždy pre nadchádzajúci rok. Tento rok pri príležitosti osláv 50. výročia od svojho vzniku ponúkli 50 najlepších miest kam na dovolenku.

Okrem zoznamu od Lonely Planet svoj rebríček top turistických cieľov pre rok 2024 uverejnil aj magazín National Geographic Traveller. Zoznam najlepších miest s názvom The Cool List 2024 obsahuje 30 destinácií, kam ísť na dovolenku. Jednotlivé miesta spája prívlastok cool, čo možno do slovenčiny preložiť ako super, skvelé či trendy.

Kde je najkrajšia dovolenka?

Máme pre vás tipy na dovolenku v tých najkrajších destináciách. Letná dovolenka pre mnoho cestovateľov znamená zájazd k moru. Patríte medzi nich aj vy? Medzi najnavštevovanejšie destinácie leta dlhodobo patrí okúzľujúce Grécko, neprebádané Maroko a fascinujúca Taliansko.

Kde je najkrajšia dovolenka? Ako povedal William Shakespeare, krása tkvie v oku pozorovateľa. Preto na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Napriek tomu vám však predstavíme tipy, kde je najkrajšia dovolenka.

Kréta

Prvým tipom, kam ísť na dovolenku, je Kréta. Je to najväčší grécky ostrov. Toto dávne mínojské kráľovstvo vás očarí nádhernou prírodou, báječným jedlom a jedinečnou atmosférou Stredozemného mora. Krétske pláže Falassarna, Stalos, Balos alebo Vai patria k tým najkrajším v celom Grécku. Vďaka veľkej a kvalitnej ponuke ubytovania patrí Kréta k najobľúbenejším destináciám, kam na dovolenku k moru.

Maroko

Maroko patrí k krajinám, ktoré nie sú tak vyhľadávané, ako iné destinácie. Možno práve preto patrí na zoznam najzaujímavejších miest kam na dovolenku. Ak radi objavujete neprebádané miesta a nemáte v obľube davy, tento nesmierny pás severoafrickej pevniny medzi Stredozemným morom, Atlantikom, Saharou a pohorím Atlas vás skutočne nadchne. Maroko ponúka jedinečné gastronomické zážitky, nákupy na tradičných trhoch, nespočetné množstvo pamiatok a samozrejme báječné kúpanie.

Sicília

Fascinujúci raj na zemi plný kontrastov. Aj tak možno nazvať Sicíliu. Naším ďalším tipom, kde je najkrajšia dovolenka, je najväčší ostrov v Stredozemnom mori. Sicília predstavuje dokonalú letnú dovolenku. Rozľahlé piesočnaté pláže, čarovnú prírodu, dobre vybavené hotely, neobvyklé lokality na výlety a veľa slnka. Každá jednotlivá časť tohto talianskeho regiónu ponúka niečo iné. Dohromady potom tvoria jedinečné miesto s neopakovateľnou atmosférou a nenapodobiteľným šarmom, ktorý musíte zažiť.

Kam ísť na lacnú dovolenku?

Krásna a nezabudnuteľná dovolenka nemusí znamenať, že miniete celé svoje jmění. Dovolenka môže byť dostupná pre každého. Ak máte obmedzený rozpočet, zvážte niektorú z týchto destinácií. Medzi obľúbené miesta, kam ísť na lacnú dovolenku, patrí čarovné Bulharsko, slnečný Egypt, obľúbené Chorvátsko alebo dostupné Poľsko.

Bulharsko

Bulharsko je jednou z najlacnejších, ale aj najkrajších destinácií. Ponúka skvelé možnosti pre dovolenku pri mori. Dostupné ubytovanie, skvelé jedlo a príjemnú atmosféru. Na svoje si prídu aj tí, ktorí radšej prechádzajú mestá, keďže tu nájdete nespočetné množstvo pamiatok, z ktorých na vás dýchne história. Bulharsko je domovom mnohých krásnych prírodných scenérií – nájdete tam mohutné hory, nádherné more a národné parky s hustými lesmi.

Chorvátsko

Chorvátsko je ďalšou obľúbenou destináciou, kam ísť na lacnú dovolenku. Chorvátsko každoročne patrí do výberu najpopulárnejších destinácií, kam na dovolenku. Pobrežie je plné krásnych pláží, ktoré sú vhodné najmä pre rodiny s deťmi. V miestach, ktoré nie sú turistami tak obsadené, stále nájdete dostupné ubytovanie a jedlo za babku. Výhodou pre vás môže byť aj to, že nemusíte cestovať lietadlom. Do Chorvátska pohodlne dôjdete autom, alebo môžete využiť autobusovú dopravu cestovných kancelárií.

Egypt

Egypt je naším tretím tipom, kam ísť na lacnú dovolenku pri mori. Ak si chcete užiť piesočnatých pláží, pre dovolenku v Egypte zvoľte skôr Hurghadu. Naopak tí, ktorí milujú potápanie a šnorchlovanie, nevadí im vstup do mora cez koralové podložie či molo a preferujú kľudnejšie tempo, pre tých je ako stvorená oblasť Marsa Alam.

kam na dovolenou