Kam v zime za teplom: Utečte pred zimou na vyhriatu pláž

Kam v zime za teplom: Utečte pred zimou na vyhriatu pláž

Každým ďalším rokom rastie počet ľudí, ktorí radi trávia zimné mesiace v zahraničí, kde je teplo, a najlepšie pri mori. Namiesto kabátov, lyžovania a snehuliaka radšej zvolia plavky, opaľovanie a surfovacie dosky. Vytraťte sa ešte pred tým, než začne tá poriadna zima a ohrejte sa na dovolenke pri mori. Tak čo, budete aj vy jedni z tých, ktorí tento rok v zime uletí do teplých krajín?
Inšpirujte sa našimi báječnými tipmi, ako a kde prežiť zimu v teple. Poradíme vám, kam sa v zime pozrieť za teplom, aby vaša zimná dovolenka pri mori bola pre vás tým najkrajším zážitkom.

Zimná dovolenka pri mori

Zima je za rohom, ale pomaly začína ukazovať svoju mrazivú tvár. Tie najväčšie mrazy nás však čakajú až za pár týždňov. A potom v januári, tiež vo februári a ešte určite v marci. Niekoľko mesiacov v kuse sú dni plné monotónnej rutiny. Vonku kĺže, stále sa chumelí, všade je mokro. Páči sa vám táto predstava? Že nie? Nebojte, nie ste sami. Preto sme pre všetkých z vás, ktorí dávajú prednosť tráviť vianočné sviatky pri mori, pripravili tipy, kam v zime k moru.

Zimná dovolenka v zahraničí, kde je teplo aj po celý rok, sa stáva obľúbenou voľbou pre čoraz viac Čechov. Zimná dovolenka na vyhriatych plážach sa stala symbolom odpočinku a regenerácie, kedy sa pod slnečnými lúčmi a pri zvuku vĺn môžete na chvíľu zastaviť a vymaniť z chladného zovretia každodennej reality. Ak hľadáte oddych od mrazivého počasia a potrebujete načerpať energiu na ďalšie obdobie, vydajte sa s nami na virtuálnu cestu za teplom. Na výber je nespočetné množstvo krajín, kde práve začína letná sezóna.

Kam v zime za teplom?

Komu vyhovujú teploty ako u nás na jar, ten nebude musieť cestovať tak ďaleko. Pokiaľ však túžite po vysokých teplotách, znamená to veľkú vzdialenosť a tiež vysoké náklady. Našťastie existuje množstvo ponúk, ktoré sú last minute či dokonca super last minute. Taká last minute dovolenka vám pomôže dosiahnuť na prijateľné ceny, ktoré nezruinujú vaše úspory.

Kam v zime k moru? Ako vybrať najlepšie destinácie na dovolenku?

  1. Určite si priority: Preferujete pokojnú pláž na relaxáciu, dobrodružstvo v džungli alebo kultúrne a gurmánske zážitky? Dávate prednosť miestam turistov obľúbených a overených, alebo ste ochotní vydať sa do neprebádaných končín, kde zažijete súkromie a romantiku?
  2. Berte ohľad na klímu: Nenechajte to na náhodu a radšej si overte z viacerých zdrojov, ako vyzerá typické počasie v cieľovej destinácii v tých mesiacoch, v ktorých máte v pláne dovolenku uskutočniť. Niektoré krajiny ponúkajú príjemné teplo a kúpanie vo vyhriatom mori, ale pokaziť vám to môže obdobie dažďov.
  3. Stanovte sa budget: Nastavte si rozpočet a hľadajte destinácie, ktoré zodpovedajú vašim finančným možnostiam. Lacné spiatočné letenky znie lákavo, ale keď vás miestne ceny a ubytovanie vyjde trikrát drahšie, urobí vám to dieru do vreciek.

Najlepšie vianočné destinácie

Nižšie sme vybrali najlepšie miesta pre milovníkov letných teplôt, ktoré by ste mali určite navštíviť.

Egypt

Výhodné vianočné all inclusive leňošenie už za 4 hodiny

Egypt je pre vianočnú dovolenku pri mori doslova stvorený. Napriek tomu, že tam z ČR doletíte iba za 4 hodiny, môžete sa v januári tešiť na teploty vzduchu v priemere 22-27 °C a more vyhriate na príjemných 24 °C. Okrem krásneho počasia a slniečka vás v Egypte čakajú hotely s bohatým programom all inclusive, takže tento rok nebudete musieť zháňať vianočného kapra, piecť pečivo ani nakupovať na sviatky v preľudnených supermarketoch. Len si oddýchnete na krásnych egyptských plážach a necháte sa obsluhovať. A ak by vám predsa len chýbal pohyb, môžete sa potápať pri koralových útesoch, vyraziť do púšte alebo za zaujímavými pamiatkami z čias faraónov. Dokážete si predstaviť krajšie Vianoce pri mori? Navyše za veľmi výhodnú cenu!

Kanárske ostrovy

Vianočné trhy a betlehemy v teple

Vianoce pri mori v teple, ale napriek tomu v podobnej atmosfére a predovšetkým v podobnej kultúre ako u nás – to sľubujú Kanárske ostrovy. Na ostrovoch večnej jari si aj počas decembra užijete slnko, priaznivé teploty okolo 23 °C, otužilci prípadne aj kúpanie v mori vyhriatom stále ešte na zhruba 20 °C a tradičné vianočné zvyky. Ak sa pýtate, kam cestovať na Vianoce po Európe, sú práve Kanárske ostrovy skvelou voľbou. Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, La Palma, La Gomera a El Hierro a mnoho ďalších.

Kam v zime k mori

Zanzibar

Najexotickejšie Vianoce vášho života

Dokážete si predstaviť exotickejšie vianočné sviatky ako na tropickom ostrove, kde sa mieša africká, arabská, indická aj európska kultúra a navyše tu môžete stretnúť tradične odeté Masaje? Také Vianoce ste ešte nezažili! Predstavte si navyše teplučké more, odlivy, počas ktorých môžete kráčať stovky metrov po odkrytom morskom dne, a štedrovečernú večeru zloženú z práve ulovených darov mora. Odporučíme vám hotel na Zanzibare, kam letieť na Vianoce, kde nechýba pekná vianočná výzdoba a slávnostné menu.

Kapverdy

Pohodový advent pri Atlantiku

December pod africkým slnkom a napriek tomu v príjemných teplotách – taký koniec roka si môžete užiť na Kapverdských ostrovoch. V decembri sa tu budete slniť v teplotách okolo 27 °C a kúpať vo vodách Atlantiku, ktoré v období Vianoc dosahujú v priemere 26 °C. Až vás príjemná relaxácia omrzí, môžete sa vydať obdivovať zaujímavú prírodu alebo vyskúšať vodné športy ako kitesurfing a windsurfing, pre ktoré sú práve Kapverdy ideálne. Po dovolenke sa vrátite domov plne oddýchnutí a bronzovo opálení.

zimna dovolena u more

Dominikánska republika

Najkrajšie pláže a karibské drinky

Kam cestovať na Vianoce za najkrajšími plážami? No predsa do Dominikánskej republiky. Táto karibská destinácia plná pláží ako vystrihnutých z katalógu, jedinečnej exotickej prírody a usmievavých Dominikáncov je tým pravým orechovým na vianočnú dovolenku, pokiaľ vás lákajú teploty okolo 28 ° C, zaujímavé výlety k pamiatkam či do národných parkov a pohodová atmosféra s príchuťou karibského rumu. Dáme vám tip na fajn hotel na vianočný pobyt v tropickej Dominikáne, do ktorej sa dostanete z Prahy priamym letom.

Emiráty

Vianoce vo svete divov a zázrakov

Najmodernejšia architektúra, najvyššie mrakodrapy sveta, umelé ostrovy, obrie zábavné parky a najrozľahlejšie nákupné galérie, kde obstaráte každý vianočný darček, ktorý si len dokážete predstaviť. Vianoce v Dubaji či akomkoľvek inom z arabských emirátov sa vám vryjú do pamäte ako neskutočný zážitok. Predstavte si veľkolepú výzdobu najdrahších hotelov sveta a relax na pláži, z ktorého si môžete odskočiť zalyžovať do krytého lyžiarskeho areálu Ski Dubai. Hneď vám bude jasné, že také Vianoce zažijete na jedinom mieste na svete.

Dovolenka

Katar

Najluxusnejšie Vianoce v Perzskom zálive

Katar, pôvodne krajina rybárov a lovcov perál, je dnes vďaka čiernemu bohatstvu jednou z najbohatších krajín sveta. A bohaté môžu byť aj vaše Vianoce v Katare. Čakajú vás tu nádherné pláže, potápanie pri koralových útesoch, zaujímavá púšť, historické mestá s tradičnou arabskou architektúrou a hlavne Doha (Dauhá), katarská metropola, ktorá sa prezýva „druhá Dubaj“. Je plná luxusných hotelov, mrakodrapov a veľkolepých obchodných centier, kde zaobstaráte každý vianočný darček, ktorý si len predstavíte. Aj napriek tomu, že je Katar luxusnou destináciou, nie sú ceny vianočných pobytov nijako závratné.