10 tipov, kam na dovolenku v Poľsku: Najkrajšie miesta v Poľsku pri mori

10 tipov, kam na dovolenku v Poľsku: Najkrajšie miesta v Poľsku pri mori

Najlepší čas na návštevu Poľska je od mája do septembra. V týchto mesiacoch býva najteplejšie a tiež najvlhšie počasie. Nemusíte si vyberať známe letoviská, aby ste si užili krásnu dovolenku pri mori. Navštívte našich severných susedov a vychutnajte si nevídané zážitky, ktoré ponúkajú najkrajšie miesta pri mori v Poľsku. Kam sa vybrať na dovolenku v Poľsku? Kde je v Poľsku najteplejšie more? A kedy je najlepší čas na cestu k Baltskému moru?

Kde je v Poľsku najteplejšie more?

Najteplejšie more v Poľsku je v meste Świnoujście. Pýši sa totiž najväčším počtom slnečných dní v roku a najširšou plážou v Poľsku.

Kedy je najlepšie ísť k Baltskému moru?

Najlepší čas, kedy najlepšie ísť k Baltu, je prelom júla a augusta. Teplota vzduchu sa pohybuje okolo 29 °C a more má približne 22 °C.

Najkrajšie miesta v Poľsku pri mori

Mestá Gdansk, GdyniaSopoty vytvárajú Trójmiasto (Trojmestie), ktoré je konurbácia miest na pobreží Baltského mora. Urbanistický komplex je nielen najdôležitejším hospodárskym, školským a kultúrnym centrom, ale taktiež je jedným z najobľúbenejších turistických destinácií. Medzi najkrajšie miesta v Poľsku pri mori patrí Łeba, ktorá ponúka piesočné pláže s dunami, plážové mestečko na polostrove Hel, mesto Świnoujście, ktoré má najkrajšie pláže v Poľsku, pokojné turistické letovisko Kołobrzeg alebo menej známa Jurata s nádhernou plážou.

Najkrajšie pláže v Poľsku:

  • Mierzeja Helska (Helská kosa),
  • Jastrzębia Góra,
  • Sopoty,
  • Łeba,
  • Jarosławiec,
  • Świnoujście (Ústí nad Svinou),
  • Gdynia (Gdynia),
  • Jurata,
  • Ustka,
  • Kołobrzeg (Kolobreh).

Kam na dovolenku v Poľsku?

kam na dovolenku v poľsku

Nádherné piesočné pláže s morom na kúpanie môžete nájsť od rezortu oveľa bližšie oproti Grécku či Chorvátsku. Predstavujeme vám tie najkrajšie pláže v Poľsku, ktoré stoja za návštevu.

1. Helská kosa

Helská kosa je najsevernejší polostrov v Poľsku, ktorý ponúka návštevníkom nádhernú nekonečnú pláž a možnosť pozorovania tuleňov. Hel je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú preskúmať úchvatné pobrežie Baltského mora. Ak hľadáte jedno z najkrajších miest pri baltskom mori, Helská kosa a polostrov Hel by nemali chýbať na vašom zozname. Hel je tiež obľúbeným miestom cyklistov, môžete si ju na bicykli krásne a po úplnej rovine prejsť celú, ale treba počítať s tým, že tu dosť fúka.

2. Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra je obľúbenou destináciou doslova kúsoček od začiatku polostrova Hel. Mesto sa nachádza na útese, pozdĺž ktorého vedie peší chodník s vyhliadkami. Umožňuje tak vychutnať si nádherný výhľad na more a najkrajšie pohľady na západy slnka. Pláž je dlhá a piesočná, takto na jar ideálna na prechádzky alebo piknik.

3. Sopoty

Jemný piesok pozdĺž celého mesta Sopoty je skvelé miesto na dovolenku. Malé poľské mesto sa nachádza na pobreží Baltského mora medzi Gdanskom a Gdyňou. Celú pláž pokrýva jemný piesok. Na okruhliaky, kamienky alebo hrubý piesok tu narazíte skutočne len zriedka. Pláž sa tiahne pozdĺž celého mesta. Aj napriek svojej veľkej rozlohe je pravidelne čistená a udržiavaná. Nájdete tu aj prírodný tieň pod korunami stromov, kde si môžete v lete oddýchnuť. Spoločnosť vám tu bude robiť veľké množstvo vodných vtákov, ktorí sú veľmi kamarátski. Z pláže vedú dlhé móla, k videniu sú tu malebné drevené prístavy. Kúpať sa dá prakticky kdekoľvek. More je v blízkosti pláže plytké.

4. Łeba

Łeba je jedným z najkrajších miest v Poľsku pri mori. Jeho hlavnou turistickou atrakciou sú piesočné duny a Národný park Słowiński. Piesočné duny pri Łebe sú naozaj kúzelným miestom. Ich biele a jemné piesky sa zdajú byť nekonečné a vytvárajú nádherné obrazce pod vplyvom vetra a vody. Ponúka mnoho voľnočasových aktivít a vyžitia pre rodiny s deťmi.

Jedna časť pláže poskytuje možnosť navštevovať kaviarne, obchody a prevádzkovať vodné športy. Pre návštevníkov hľadajúcich súkromie a pokoj je tu časť pláže vyhradená na odpočinok. No a tretia sekcia patrí deťom. Tam ich čaká zábava v podobe atrakcií, trampolín a volejbalového ihriska. V priamej blízkosti pláže je voda teplá, ďalej chladná. Sú tu často vlny a vietor, čo sú ideálne podmienky na windsurfing.

dovolenka pri mori

5. Jarosławiec

Pláž v Jarosławci býva prirovnávaná k plážam v Dubaji a ich špeciálnou štruktúrou výstuh schopných odolať ničivým silám morských vĺn k umelým plážam v Holandsku. Čo sa týka rozlohy, nie je pláž horšia ako letoviská v Spojených arabských emirátoch. Pokiaľ sa chcete presvedčiť na vlastné oči, musíte Jarosławiec navštíviť.

6. Świnoujście

Mesto Świnoujście sa nachádza na severozápadnom pobreží Baltského mora na hraniciach s Nemeckom. Nachádza sa tu wellness a rekreačný park. Oblasť v sanatóriu je v blízkosti pláže, rovnako ako reštaurácie, výstavy a ďalšie turisticky zaujímavé objekty. Široká pláž vás očarí zlatým pieskom, čistotou a pohodlím. Patrí medzi najväčšie pláže Poľska. Kúpanie si užijete najviac v letných mesiacoch, keď voda v mori dosahuje cca 23 °C. Často tu fúka silný vietor a robia sa vysoké vlny. Preto veľa návštevníkov využíva blízko nemeckého mesta Basin, kde sa nachádza aquapark a dá sa do neho pohodlne dôjsť pešo alebo dôjsť na požičanom bicykli.

7. Gdynia

V Gdyni sa určite zájdite pozrieť na pláž pozdĺž Baltského mora. Najkrajšia je pobrežná južná oblasť Orlovo. Je plné malebných panorám, krásnej prírody vrátane chránených rastlín. Turistickými lákadlami sú prírodné atrakcie, ktorým je útes a turistické trasy pozdĺž pláže alebo lesom. Pláž je tu piesočná, útulná a čistá. Na rozdiel od pláže v centre Gdynia tu nebýva plno ľudí. Využiť môžete aj prechádzkové mólo. Na bezpečnosť tu dbá záchrana. Vlny na mori tu bývajú stredné, aj pri slnečnom počasí tu často fúka vietor.

8. Jurata

Mesto Jurata nie je pre turistov príliš známe, napriek tomu vás tu čaká nádherná pláž, skvelá voda a úžasná dovolenka. Pláž sa nachádza v severnej časti. Od hlavnej cesty ju oddeľuje les. Sú tu aj hotely a penzióny. Pláž je piesočná, piesok má žltobielu farbu, z diaľky vyzerá špinavo šedý. Pláž je pravidelne udržiavaná a čistená. Na kúpanie v mori je ideálne využiť letnú sezónu. Pláž Jurata sľubuje jednoduchú príjemnú plážovú dovolenku, na ktorej si skvele oddýchnete. Silný vietor sa tu vyskytuje iba ojedinele, takže nehrozia veľké vlny.

dovolenka v poľsku

9. Ustka

Medzi ďalšie najlepšie pláže v Poľsku patrí pláž v malom poľskom meste Ustka. Má mnoho pláží a užijete si tu skvelú rekreáciu. Tešiť sa tu môžete na čistú pláž ďaleko od hlavných ciest obklopená prírodou a lesmi. Piesok tu má jasne šedú až hrdzavo žltú farbu. Miestami nájdete veľké zrnká piesku, ale inak je piesok jemný a priamo vyzýva na chôdzu bez topánok. K moru sa dostanete z akéhokoľvek miesta v meste. Kde sú veľké stúpania, sú nainštalované schody alebo zjazdy. Záchrany strážia bezpečnosť návštevníkov z pláže aj z vody.

10. Kołobrzeg

Pláže v najväčšom stredisku Baltského pobrežia sa po rokoch revitalizácie stali pýchou Poľska. Široké a čisté piesočnaté pláže, ktoré obklopuje množstvo turistických atrakcií, každý rok priťahujú viac a viac turistov.

Najmalebnejšia časť s vysokým širokým dunovým násypom sa nachádza na západnej strane ústia rieky Parsęta smerom na Grzybowo. Pozdĺž centrálnej pláže, medzi 200 metrov dlhým mólom a majákom, sa nachádza očarujúce bulvár Jana Szymańského so slávnym poľským pomníkom manželstva s morom. Na východ od móla, pozdĺž kúpeľného parku až k amfiteátru, vedie Promenada Wydmowa – jeden z najdlhších a najkrajších peších chodníkov pri Baltskom pobreží.