Zažite netradičné ubytovanie v sude: Kde ich nájsť v Česku?

Zažite netradičné ubytovanie v sude: Kde ich nájsť v Česku?

Dňom, kedy bolo populárne ubytovať sa v hoteli, apartmáne či na chalupe už odzvonilo. Všetci hľadajú dobrodružstvo, prahnú po niečom unikátnom a najlepšie čo najviac kurióznom. Chcete zažiť niečo originálne? Tak pozorne čítajte ďalej, nech neprepásnete šancu zakúsiť netradičné ubytovanie v sudoch v Česku.

Ubytovanie v sude Pálava

Prvé zážitkové ubytovanie v sudoch nenájdeme inde ako na južnej Morave. V obci Klentnice na Pálave je Vinárstvo pod Hradom, ktoré leží priamo pod zrúcaninou Sirotského hrádku. Netradičné ubytovanie môžete vyskúšať v ich veľkých drevených sudoch Pálava a Sauvignon, ktoré sú priamo vo vinici.

Vnútri sudov nájdete dvojlôžko a kúrenie. Pár krokov od ubytovania je zdieľaná, plne vybavená kuchynka a kúpeľňa s toaletou. Priamo pred sudami sú lehátka, kde môžete ráno pozorovať vychádzajúce slnko nad vinicami, alebo v noci hviezdnu oblohu.

Ubytovanie v sudoch vo Vinárstve pod Hradom funguje od jari do jesene. V cene za obytný sud je zahrnutá fľaša vína, ktoré dostanete ako darček hneď po príchode.

Do chotára Klentnice zasahujú prírodné rezervácie Ružový vrch, národné prírodné rezervácie Devín, Tabuľová hora a pamiatky Mačacie kameň a Mačacia skala. Pokiaľ sa vám práve nebude chcieť celý deň leňošiť v sude, môžete využiť malebný terén južnej Moravy a vyraziť si napríklad na výlet na bicykli.

Ubytovanie v sude

Ubytovanie v sude Jeseníky

Ďalšie miesto, kde si môžete užiť originálne ubytovanie v sudoch, sú Jeseníky. Zážitkové ubytovanie sa nachádza v Penzióne Stonožka v Ludvíkove, ktorý je neďaleko nádhernej kúpeľnej obce Karlova Studánka.

V útulných sudoch je zaistené WiFi pripojenie, vlastné sociálne zariadenie, elektrické kúrenie a tiež televízia. Môžete vziať so sebou aj deti, pretože je kapacita obytného suda pre 4 osoby.

Keďže sú obytné sudy zateplené, môžete ich pohodlne využívať celoročne. V lete si môžete zájsť na túru na Praděd či na Šerák, alebo navštíviť zámok Bruntál a elektráreň Dlouhé Stráně. Bežkárske trate a lyžiarske strediská zase zaistia zábavu v zimných mesiacoch.

Ubytovanie v sude Strnadovský mlyn

Vyrazte si oddýchnuť od ruchu mesta do malebnej doliny blízko Sedlčan, kde nachádza Strnadovský mlyn. Tento areál ponúka krásne a netradičné ubytovanie v sudoch – Viking houses.

Súčasťou každého suda sú dve poschodové postele, ku ktorým je možné pridať aj prístelku. Viking Salaš sú tri sudy umiestnené pod topole a Viking TreeJagers sú dva sudy stojace pod korunou statného duba. Oba tieto domčeky majú svoju terasu s posedením.

Prebudíte sa obklopení nádhernou prírodou, pri šumiacom potoku, s výhľadom na rybník a len pár krokov od farmy plnej zvierat. K tomu môžete zahryznúť niečo dobré, pretože v balíčku máte aj raňajky vo forme bufetu.

netradičné ubytovanie v sude

Ubytovanie v sude Kolín

Vyskúšajte originálne ubytovanie v sudoch vo viacúčelovom rezorte Vigvam. Netradičné ubytovanie sa nachádza v Nemčiciach v stredných Čechách a do Kolína je to čo by kameňom dohodil.

Každý obytný sud je vybavený dvoma lôžkami, kúpeľňou so sprchou a toaletou, takže o váš komfort bude postarané. Raňajky si vychutnáte v miestnej reštaurácii. Pre príjemné posedenie v teplých dňoch môžete využiť vonkajšiu krytú terasu.

Miesto sa pýši najvyššou stavbou svojho druhu na svete. Drevený Vigvam merajúci takmer 23 metrov je dominantou celého areálu.

Ubytovanie v sude Bořetice

Netradičný pobyt zaistí aj Bobule v sude. Ubytovanie v sude sa nachádza vo Slobodnej spolkovej republike Kraví hora v okrese Břeclav. Pivnica Bořetice ponúka ubytovanie v sudoch priamo na vinici.

Obytný sud poskytne zázemie dvom osobám, je klimatizovaný a vykurovaný. Súčasťou ubytovania v sude je spálňa, obývacia izba, vlastné sociálne zariadenie a kuchynka.

Na pobyt si môžete doobjednať raňajky, grilovacie balíčky, variáciu syrov a salám alebo elektro bicykla. Po príchode dostanete na uvítanú fľašu vína zadarmo, ktorú si môžete vychutnať na krytej, súkromnej terase s grilom a vonkajšom posedení.

Na výlet si môžete vyraziť do Lednicko-valtického areálu, na Levanduľovú farmu Starovičky alebo si vyjsť na prechádzku na koňoch na ranči Black Rose v Nemčičkách.