Netradičné ubytovanie: Objavte zaujímavé ubytovanie na Slovensku

Netradičné ubytovanie: Objavte zaujímavé ubytovanie na Slovensku

Obľuba netradičného ubytovania v posledných rokoch stále rastie. Čo je to ono „netradičné ubytovanie“? Jedná sa o termín, ktorý označuje ubytovacie možnosti, ktoré sa výrazne líšia od tradičných hotelov, penziónov alebo chalúp. Alternatív sú tisíce a vyberie si skutočne každý, či už zamilovaný pár, partia kamarátov alebo početná rodina s deťmi. Kde sa zážitkové ubytovanie nachádzajú? Rôzne netradičné ubytovanie je možné nájsť i na Slovensku v rôznych cenových kategóriách. Na konkrétne možnosti zážitkového ubytovania sa pozrieme v dnešnom dobrodružnom článku.

Romantika pod hviezdami

Bublinové stany ponúkajú útulné ubytovanie pre dvoch aj pre jednotlivcov. Tieto priehľadné stany sa v posledných rokoch objavujú na všetkých kontinentoch, lákajú romantickou atmosférou i jedinečnou príležitosťou pozorovať a fotiť (nielen) nočnú oblohu. Milovníci daždivých dní si môžu vychutnať upokojujúce zvuky dažďa a pozorovať mraky aj dažďové kvapky priamo nad sebou z pohodlia postele. Útulné bublinové hotely sú vybavené posteľou a sedacími vrecami, toaletou, umývadlom aj knihami, pobyt vám spríjemní káva, šampanské aj chutné raňajky.

Keď sa príroda snúbi s luxusom

V posledných rokoch rastie obľuba tzv. glampingu. Láka vás pobyt v prírode, ale zároveň sa nechcete deliť o kúpeľňu s ďalšími výletníkmi a o posteľ s mravcami? Glamping, kombinácia slov „glamorous“ a „camping“, ponúka spojenie okúzľujúcej prírody, moderných technológií a luxusu. Na Slovensku aj po svete zažil tento trend rozmach predovšetkým vďaka pandémii, keď ľudia vyhľadávali pohodlné ubytovanie mimo ruchu mesta a davy ľudí.

Stan je spravidla nahradený maringotkou, jurtou alebo domčekom z prírodných materiálov. Tieto objekty sú vybavené útulnou spálňou, čistou kúpeľňou, toaletou a vlastnou kuchynkou. Luxusné stany a domčeky sa nachádzajú uprostred prírody po celej republike. Luxusnejšie ubytovacie objekty ponúkajú okrem iného aj saunu alebo čerstvé lokálne raňajky až k dverám. Glamping je ideálnym netradičným ubytovaním, pokiaľ vyrážate na dovolenku so psom.

netradičné ubytovanie

Ubytovanie v korunách stromov alebo na vode

Milovníkov netradičného ubytovania určite poteší možnosť prespať v korunách stromov alebo na hojdajúcej sa lodi. Tree house, domček na strome, je skromne vybavený príbytok obklopený prírodou, z ktorého možno pozorovať zvieracích obyvateľov lesa skutočne zblízka. Mnohé tree husy sú presklené a môžete si tak vychutnať večer na strome s 360 ° výhľadom.

Pohodlné a stále pomerne netradičné ubytovanie ponúka hausbóty. Domčeky na vode poskytujú útulné útočisko a súkromie. V ponuke je po republike mnoho plávajúcich ubytovaní rôznych veľkostí, často je súčasťou terasa s krásnym výhľadom na okolie. S niektorými hausbótami môžete tiež vyplávať v ústrety dobrodružstvu.

Ako pre princezné

Je vašim detským snom život na zámku? Teraz sa môže stať realitou! Ubytovanie s nádychom histórie ponúka hneď niekoľko zámkov a hradov po celom Slovensku aj Česku. Pobyt a prespanie v historickom prostredí je zážitkom samo o sebe, zámky ale ponúkajú pestrú škálu doplnkových služieb vhodných pre zamilované páry i rodiny s deťmi. Typicky sa jedná o gastronomické zážitky v podobe tradičnej slovenskej kuchyne alebo ochutnávky kvalitného vína. Mnohé zámky ukrývajú vo svojich priestoroch a okolí wellness, pivné kúpele alebo bazény. Zámky a hrady sú ako stvorené na svadby, celý komplex niekoľkých izieb a spoločenských miestností sa dá preto spravidla prenajať na tieto účely.

netradičné ubytovanie

Netradičné ubytovanie pod zemou a pobyty pre rodiny s deťmi

Ak potrebujete na chvíľu uniknúť ruchom civilizácie, využite jedinečné ubytovanie v jaskyni alebo v bunkri z druhej svetovej vojny. Objekty sú zrekonštruované pre vaše najväčšie pohodlie a vy si môžete v týchto atypických priestoroch vychutnávať neopakovateľný pokoj.

Hoci vašich potomkov pobyt na zámku, v bunkri alebo na strome určite nadchne, dajú sa nájsť ubytovacie možnosti šité deťom na mieru. Dovolenku tak môžete stráviť napríklad v rozprávkových dedinkách alebo v indiánskom teepee. Obľúbenou destináciou pre rodiny s deťmi sú mlyny a farmy, ktoré poskytujú neobvyklý interiér, ale sú navyše obklopené vonkajšími atrakciami pre deti alebo zvieracou farmou.