Najlepšie kempy v Českej republike: ktoré kempy získali titul Kemp roka 2023?

Najlepšie kempy v Českej republike: ktoré kempy získali titul Kemp roka 2023?

Záujem o kempy v Českej republike rastie. Je to spôsobené nielen neustálym zlepšovaním služieb a zariadení, ale aj novými možnosťami, ktoré majitelia kempingov ponúkajú návštevníkom. Napríklad pribúdajú netradičné možnosti ubytovania, ako je spanie v mongolských jurtách, v domčeku na strome alebo glamping. A netreba zabúdať ani na zariadenia pre karavany a obytné vozidlá, ktoré sú dnes bežnou súčasťou moderných kempov. Niektoré kempy ponúkajú aj gastronomické zážitky, tradičné športové aktivity, vodné športy všetkého druhu alebo zábavné programy pre deti a dospelých. Aký je podľa vás najlepší kemp v Českej republike?

Najlepšie kempy

Podľa Českého štatistického úradu sa v Českej republike v minulom roku ubytovalo v kempoch približne 1,46 milióna ľudí. Bolo to viac ako v roku 2019 pred pandémiou koronavírusu, keď počet hostí predstavoval približne 1,4 milióna. V porovnaní s rokom 2021 sa počet zvýšil približne o 130 000 návštevníkov.

V ankete Kemp roka sa každoročne oceňujú najlepšie kempy podľa zamerania, rekreačnej oblasti a regiónu. Hlasujúci vyberali najlepší kemp roka 2023 z viac ako šestnástich stoviek rekreačných oblastí v Českej republike a na Slovensku.

K rekordnému záujmu o účasť v ankete Kemp roka 2023 prispela kompletne zmodernizovaná platforma Dokempu.cz, prepracovaný vizuál a nové atraktívne kategórie, ako napríklad najlepší kemp pre domácich miláčikov, pre aktívnu dovolenku, vodné aktivity alebo kempy pre firemné a skupinové akcie. Pozrite sa na najlepšie kempy roku 2023 – ktorý z nich bude tento rok vaším favoritom?

kemp roku

Najlepší kemp v Českej republike

Autocamp Sedmihorky v Libereckom kraji sa stal absolútnym víťazom ankety Kemp roka 2023. Autocamp v Českom raji zosadil z trónu Camping Rožnov v Zlínskom kraji, ktorý bol víťazom niekoľko rokov po sebe. Tento rok sa umiestnil na treťom mieste. Vďaka hlasujúcim sa na druhom mieste umiestnil Nový kemp Riviéra Zbečno v Stredočeskom kraji, ktorý sa nachádza v chránenej krajinnej oblasti Křivoklátsko. Vďaka svojmu rýchlemu vzostupu si odnáša aj titul Skokan roka.

Objavom roka sa v tejto sezóne stal kemping Chvalšiny. Titul si zabezpečil nielen vďaka svojej atraktívnej polohe v bezprostrednej blízkosti Českého Krumlova, ale aj pre svoje malebné prostredie a pestrú ponuku aktivít.

 Kemp roku 2023

Autocamp Sedmihorky získal priazeň celkovo 1 751 hlasujúcich. Okrem ocenenia Tábor roka 2023 získal aj titul Najlepší rodinný tábor a Najlepší ekologický tábor. Vďaka spolupráci s Centrom environmentálnej výchovy Český raj pravidelne ponúka jedinečné programy pre rodiny s deťmi, skupiny či školské výpravy. Nový kemp Riviéra Zbečno, ktorý sa umiestnil na druhom mieste, sa môže pochváliť aj ocenením Skokan roka. Bronzový Camping Rožnov zvíťazil aj v kategórii Najlepší kemp pre domácich miláčikov.

kemp roku 2023

Celkoví víťazi ankety Kemp roka 2023

Medzi najlepšie kempy v Českej republike patria:

 1. Autocamp Sedmihorky
 2. Nový kemp Riviéra Zbečno
 3. Camping Rožnov
 4. Kemp Keramika
 5. Safari kemp
 6. Kemp Dolce
 7. Vranovská pláž – Holiday Park
 8. Kanak – požičovňa lodí, kemp Branna
 9. Autocamp Budišov nad Budišovkou
 10. Rekreačné stredisko Stará Živohošť

Najlepšie kempy v jednotlivých kategóriách

V ankete Kemp roka 2023 boli ocenené nasledujúce kempy podľa ich zamerania:

 • Autocamp Sedmihorky – Najlepší kemp pre rodiny s deťmi
 • Autocamp Merkur Pasohlávky – Najlepší kemp pre vodné aktivity
 • Autocamp Budišov nad Budišovkou – Najlepší malý kemp
 • Rekreačné stredisko Stará Živohošť – Najlepší kemp pre rybárov
 • Camping u Kukačků a Penzión DaJa – Najlepší kemp pre karavany
 • Camping Hnačov – Najlepší kemp pre motorkárov
 • Kanak – požičovňa lodí, kemp Branná – Najlepší kemp pre vodákov
 • Kemp Velehrad – Najlepší kemp pre cyklistov
 • Vranovská pláž – Holiday Park – Najlepší kemp pre aktívnu dovolenku
 • Camp Dolce – Najlepší kemp pre zábavu a firemné alebo skupinové akcie
 • Autocamp Sedmihorky – Najlepší ekologický kemp
 • Camping Rožnov – Najlepší kemp pre domáce zvieratá
 • Nový kemping Riviéra Zbečno – Skokan roka
 • Camping Chvalšiny – Objav roka