8 tipov na drink v Prahe: bary, karaoke alebo ochutnávka vína

8 tipov na drink v Prahe: bary, karaoke alebo ochutnávka vína

Hlavné mesto sa môže pochváliť širokou ponukou dennej a nočnej zábavy. Výber podnikov je však taký široký, že niekedy môže byť príliš ťažké vybrať si, kam si v Prahe sadnúť na drink. Preto sme vám priniesli niekoľko inšpirácií, kam v Prahe zájsť na drink. Vďaka týmto tipom si každý nájde niečo pre seba! Netradičné bary, kam si v Prahe sadnúť na drink alebo kam ísť na víno Praha? A kam v Prahe zájsť na whisky?

Kam si v Prahe sadnúť na drink?

Noci v Prahe plné svetiel a hudby lákajú k tomu, aby ste vyrazili do mesta s priateľmi a oddýchli si od rušného pracovného života. Pozrite si tieto tipy, kam v Prahe zájsť na drink.

ALCRON BAR

Adresa: Štěpánská 623/40, Praha 1

V centre Prahy ožíva história baru Alcron. Je to kultové miesto, ktoré sa po mnohých rokoch opäť otvorilo verejnosti. Bar bol otvorený v roku 1932 a jeho nová ponuka koktailov odráža momenty, ktoré sa v tých rokoch odohrali. V ponuke je napríklad koktail Alcron, ktorý vzdáva hold architektovi hotela Aloisovi Kroftovi. Alebo drink Tank Olga, inšpirovaný podnikateľským duchom jeho manželky. Charter Flight, evokujúci udalosti z roku 1968, odkazuje na temnejšie časy, zatiaľ čo Velvet Revolution pripomína Nežnú revolúciu. Toto nové kokteilové menu ponúka jedinečnú cestu históriou Prahy prostredníctvom chutí a príbehov baru Alcron, ako aj krásneho interiéru.

HEMINGWAY BAR

Adresa: Karolíny Světlé 26, Praha 1

Ernest Hemingway bol vynikajúci spisovateľ, ale aj milovník alkoholu a miešaných nápojov. Jeho osobnosť je vtlačená nielen do niektorých koktailov, ale aj do interiéru tohto baru, ktorému dominuje masívne tmavé drevo, kožené sedačky, detaily písacích strojov a cigarové škatule a ktorý vás prenesie do atmosféry prvej polovice 20. storočia. Titul jedného z najlepších koktailových barov v Prahe si vyslúžil vďaka luxusným koktailom z prvotriednych surovín, absolútne profesionálnej obsluhe, ktorá spája servírovanie každého nápoja s krátkym príbehom, a celkovo jedinečnému zážitku. Bar je jedinečný aj svojou širokou ponukou prémiových rumov a najmä absintu.

ANONYMOUS BAR a ANONYMOUS SHRINK’S OFFICE

Adresa: Michalská 12, Praha 1 a Jungmannova 11, Praha 1

AnonymouS je koncept troch miest – okrem dvoch vyššie uvedených do skupiny patrí aj IDEAS ARE BULLETPROOF). Tieto podniky však rozhodne nie sú anonymné! Len ťažko tu nájdete voľnú stoličku bez rezervácie. Každý koktail je prezentovaný jedinečným a hravým spôsobom. Niektoré sú sprevádzané barmanskou šou. Navyše časť jedálneho lístka je tajná a čitateľná len pod UV svetlom. Časť menu, nazvaná Anonymous Classics, sú twisty na populárne klasiky a premietajú sa na stenu. Koncept baru je inšpirovaný filmom V ako Vendeta, komiksmi a osobnosťou konšpirátora Guya Fawkesa. Nebuďte preto prekvapení, ak vás barmani privítajú v tejto maske. Štýlový interiér s tlmenými svetlami dotvára už tak tajomnú atmosféru a jedinečný zážitok, ktorý si odnesiete. Nepochybne jedno z najlepších miest, kde si v Prahe môžete posedieť pri drinku.

bary praha

Kam v Prahe na víno?

Hľadáte romantickú vinotéku alebo vínnu pivnicu v Prahe? Vínne bary v Prahe sa stali takými populárnymi, že nie je ničím výnimočným, ak sa každý mesiac otvorí nový podnik.

VINOTÉKA NA ŠIKMEJ PLOCHE

Adresa: Mikulandská 3, Praha 1

Len pár krokov od autobusovej zastávky Národní třída sa nachádza príjemná vinotéka Na šikmé ploche, ktorá je známa nielen ponukou kvalitných sudových moravských vín, ale aj výberom skvelých fľaškových vín od menších a stredných vinárov z Moravy. Samozrejme, sú pripravení uspokojiť aj hostí, ktorí uprednostňujú vína zo zahraničia. Zastúpenie zahraničných vín z Talianska, Španielska, Chille, Argentíny, Mexika, Nového Zélandu a Južnej Afriky vás určite poteší. Určite oceníte aj to, že si pri poháriku môžete posedieť aj v záhrade na nádvorí. Cena fľaškového vína sa pohybuje okolo 28 Sk/1 dcl.

VÍNNA PIVNICA NOELKA

Adresa: Slavíkova 3, Praha 2

Vinotéku Noelka otvoril v roku 2012 someliér Otakar Pokorný a odvtedy sa Slavíkova ulica v blízkosti tohto nenápadného podniku pravidelne zapĺňa postávajúcimi ľuďmi (niekedy s pustenou hudbou) pri poháriku vína a rozhovoroch s priateľmi. Noelka sa špecializuje na predaj kvalitných a autentických moravských vín. Ak piknikujete na tráve na námestí Jiřího z Poděbrad, stačí zaplatiť zálohu za pohár a víno si môžete priniesť na deku. Budete nadšení skvelým pomerom ceny a kvality týchto vín.

PROKURATÚRA

Adresa: Slezská 48, Praha 2

Milovníci šumivých vín Prosecco vedia, že ich cesta musí viesť na Prosekárnu. V Prahe si môžete vybrať tú, ktorá je vám najbližšie, z troch pobočiek. My najčastejšie chodíme do tej na Vinohradoch, ale ďalšie nájdete v Myslíkovej ulici alebo vo Vysočanoch. V každej Prosekárni sa budete cítiť príjemne. Snúbi sa v nej vynikajúce šumivé víno, skvelá talianska káva a pochúťky, ale aj taliansky dizajn.

degustacia praha

Kam v Prahe na whisky?

Tešíte sa na špeciálny pánsky večer? Ak sa stretávate so starými priateľmi alebo chcete pozvať na drink dôležitých kolegov či obchodných partnerov, neberte ich tam, kam chodíte každý deň. Pozrite sa, kam v Prahe zájsť na whisky.

WHISKERIA BAR

Adresa: Jindřišská ulica 33, Praha 1

Máte radi whisky? Zájdite do baru v Jindřišskej veži. Nájdete tu štýlový Whiskeria Scotch Whisky Bar, kde môžete ochutnať 450 druhov whisky. Okrem tradičnej írskej a škótskej whisky tu nájdete aj whisky až z ďalekého Japonska. Zaujímavým zážitkom môžu byť aj ochutnávky, na ktorých môžete ochutnať naozaj luxusné whisky, dozvedieť sa zaujímavosti o regiónoch a samotných liehovaroch a fakty o histórii pálenia. Nezabudnite si preto pozrieť webovú stránku liehovaru a zistiť, kedy sa ochutnávka koná.

REŠTAURÁCIA, BAR A MÚZEUM WHISKY

Adresa: Maiselova 1, Praha 1

Whiskey Restaurant, Bar & Museum je veľkolepé miesto, ktoré spája reštauráciu, bar a jednu z najrozsiahlejších zbierok whisky na svete. Nájdete nás priamo v historickom centre mesta vedľa Staromestského námestia v rozsiahlych podzemných priestoroch na rohu ulíc Kaprova a Maiselova. Moderná kuchyňa ponúka jedlá špeciálne navrhnuté tak, aby zvýraznili chuť whisky a zároveň rezonovali s jedinečnou atmosférou reštaurácie. Patria k nim vynikajúce steaky a ryby pripravované na špeciálnom grile na drevené uhlie, ako aj vegetariánske špeciality, predjedlá a neodolateľné dezerty vytvorené naším tímom.