Ubytovanie glamping: Prečo si ho zamilujete a kde ho skúsiť?

Ubytovanie glamping: Prečo si ho zamilujete a kde ho skúsiť?

Relatívne nový fenomén zažíva boom. Glamping prináša luxusné ubytovanie pre tých, ktorí chcú zostať v bezprostrednom kontakte s prírodou, ale súčasne nechcú prísť o svoje pohodlie a moderné vymoženosti dnešnej doby. Dnes vám prezradíme, čo je glamping a kde môžete ubytovanie glamping vyskúšať. A zajtra si už glamping ubytovanie budete rezervovať!

Čo je to glamping?

Glamping je spôsob ubytovania, kedy sa surová a krásna príroda snúbi s modernitou a luxusom. Je to možnosť, ako tráviť čas vonku, ale súčasne v pohodlí av štýle. Glamping je výraz z angličtiny a je to zloženina slov glamour/glamorous (pôvab/očarujúce, okázalý) a camping (kempovanie). Kto zistí, čo je glamping, už sa nebude chcieť vrátiť späť k tradičnému ubytovaniu. Budete jedni z nich?

Dajte zelenú glamping ubytovanie

Hľadáte spôsob, ako tráviť viac času vonku, lepšie spoznať sami seba a zžiť sa s prírodou, ale nechcete sa vzdať komfortu, ktorý máte doma? Alebo patríte k tým, ktorí by bez päťhviezdičkového hotela nedali ani ranu, ale chcete vyskúšať niečo unikátne? Glamping vám ponúka riešenie.

Vonkajšie kempovanie, kde máte nepretržitý prístup k pohodliuluxusu. Glamping ubytovanie je neoddeliteľne spätý s vášňou k prírode. Často zahŕňa pobyt v neprístupných lesoch, na odľahlých samotách alebo na neprístupných vrcholkoch skál s jedinečným výhľadom. Je to moderný spôsob, ako spoznať krásy sveta a ponoriť sa do miestnej kultúry. Ubytovanie glamping umožňuje zažiť tie najúžasnejšie chvíle v unikátnych svetových destináciách.

Kde zažiť glamping ubytovanie?

Popularita glamping ubytovanie neustále rastie, posúva sa dopredu a nevykazuje žiadne známky spomalenia. Po celom svete nájdete destinácie, z ktorých každá ponúka jedinečné zážitky z ubytovania glamping. Premýšľali ste nad tým, aké by bolo sa prebudiť v luxusnej hotelovej izbe, pozrieť sa z okna a uvidieť namiesto betónových stavieb nádhernú divočinu? Zvieratá, lesy, vrcholky hôr, jazerá. Pokiaľ už nechcete zostať len vo svojej fantázii, objavte spoločne s nami krásu glamping ubytovania.

co je glamping

Paseca z projektu Glamping Pyskočeli

Vyskúšajte si maximálny komfort v minimálnom priestore. Na pyskočeľskej Paseke zažijete oba extrémy súčasného sveta – japonský zen a dizajnový minimalizmus. Oboje v prekvapivej súhre.

Minimalistický domček zasadený v bujnej zeleni malebnej krajiny Posázaví vám dopraje súkromie pre váš dlho odkladaný odpočinok. Doprajte si ho napríklad na neuveriteľne pohodlnej posteli za zvukov praskajúceho dreva v kachliach. Paseca je priestor na znovunájdenie pokoja a zastavenie sa.

Hotel Skyhome: Glamping Bubble

Ocitnite sa pod oblohou plnou hviezd, ale napriek tomu sa nevzdávajte luxusu v podobe postele a mäkučkého matraca. Zážitkový pobyt v priehľadnej kupole Bubble hotela Skyhome je perfektná romantika nielen k výročiu. Zatiaľ čo večer budete mať za chrbtom západ slnka, ráno vás prebudí svitanie priamo pred vami. Nebojte sa, že by vám bola zima. Toto ubytovanie ponúka vychytávku v podobe vyhrievaného matraca.

Bublina: Glamping Vlastislav pri Ache

Bublina sa nachádza uprostred prírody, v dostatočnej vzdialenosti od svetelného smogu. Miesto je vhodné pre každého, kto chce zažiť nevšedný zážitok pri zaspávaní v Bubline, ktorá vám umožní výhľad do všetkých strán, kde budete spätíprírodou. A cez deň nájdete na ploche 2000 m2 ako detské, športové, campingové, tak relaxačné vyžitie pre celú rodinu.

Glamping Treehouse Česká Kanada

Urobte si výlet do Českej Kanady a ubytujte sa skoro na strome. Je to naozaj zážitok, dokonca má tento stromový domček aj terásku, na ktorej si ráno môžete vychutnať raňajky! V blízkosti je veľa zaujímavých miest na výletovanie. Na mieste je aj gril. Z tohto miesta budú nadšené ako deti, tak aj dospelí, je to totiž vážne dobrodružstvo.

Aranka z Glamping projektu Hide and Seek

Ubytujte sa v domčeku na kolieskach! Tento mobilný domček sa vlani umiestnil na prvej priečke na prehliadke Designblok a to je vážne niečo. Súčasťou je posteľ, kuchyňa, chladnička aj sprcha a toaleta. Môžete sem prísť až v štyroch ľuďoch a užiť si spoločný pobyt.

Šumavská maringotka: Glamping v Drslaviciach

V nie celkom objavenej časti Šumavy, vo východnom podhorí hory Boubín a takmer na samote pri lese nájdete zaparkovanú klasickú maringotku. Netradičné ubytovanie bolo upravené pre pohodlie hostí tak, aby im na pokoj a relaxáciu nič nechýbalo. Jediné, čo vám tu bude robiť spoločnosť, je nádherná príroda.

ubytovanie glamping

Ako začať s glampingom?

Zaujalo vás ubytovanie glamping a radi by ste zistili, aké to je „na druhej strane“? V prvom rade treba vytipovať vhodný pozemok, ideálne vlastný. Na glampingový stan síce nepotrebujete stavebné povolenie, ale najmenší variant glampingového stanu má v priemere 5 metrov. Je teda nutné plochu správne zmerať a vytýčiť priestor.

Ideálny je rovný, trávnatý povrch v polotieni. Nie je vhodné, aby bol stan postavený na husto zalesnenej ploche. Pád vetvy alebo kmeňa môže výrazne ohroziť jeho obyvateľov. Rovnako nie je dobré postaviť stan na priamom slnku. V letných horúcich dňoch by sa mohol, aj napriek výborne vymyslenému systému prieduchov, stať neobývateľným.

Pred stavbou je nutné premyslieť, na aké účely bude glamping ubytovanie zariadenie presne zložiť. Bude v tesnej blízkosti sociálne zariadenie, zdroj pitnej vody a elektrina? Ak nie, je možné dodať tieto zdroje ku glampingovému stanu? Je potrebné prísť s riešením, ako navrhnúť inžinierske siete. Podesta je najlepšou základňou pre každý stan. Vďaka nej je možné postaviť glamping aj na nerovnej ploche, drží stan v suchu a majiteľ vďaka nej získa ideálny podklad na umiestnenie mobiliára.