Zážitkové ubytovanie pre deti: 6 nezabudnuteľných pobytov

Zážitkové ubytovanie pre deti: 6 nezabudnuteľných pobytov

Vo svete, kde sa detstvo často meria v hodinách strávených pri obrazovkách, prekvitá túžba vytvárať spomienky, ktoré sa nestratia v digitálnej galérii. Zážitkové pobyty s deťmi sú bránou do krajiny, v ktorej sa rozprávky stávajú skutočnosťou, a kde dobrodružstvo číha za každým rohom. Pokiaľ hľadáte tipy na netradičné ubytovanie pre deti, ste tu správne! Máme pre vás hneď niekoľko unikátnych inšpirácií, kam vyraziť s deťmi. Aké zážitkové ubytovanie pre deti vyskúšate ako prvé?

Zážitkové pobyty

Detstvo je obdobím plným zázrakov a dobrodružstiev, ktoré formujú tie najskoršie spomienky. Dať deťom možnosť prežiť niečo nezabudnuteľné je pre nich nielen darom, ale aj investíciou do ich budúcnosti. Zážitkové ubytovanie pre deti môže detské roky obohatiť.

Česká republika je vďaka bohatému kultúrnemu dedičstvu a nádhernej prírode, je ideálnym miestom pre rodiny hľadajúce nezabudnuteľné zážitky pre svoje deti. Tu sa snúbia tradície, moderné atrakcie a rozprávkové krajiny, ktoré ponúkajú pestrú paletu aktivít pre všetky vekové kategórie.

Kam s najmenšími deťmi? Pre najmladších dobrodruhov existuje plno špeciálne navrhnutých ubytovaní, kde sa môžu vyšantiť. Zážitkové ubytovanie s rozprávkovo ladenými izbami a tematickými akciami zaručuje, že aj malí prieskumníci si prídu na svoje.

Zábava pre staršie deti? Staršie deti si užijú zážitkové ubytovanie s dobrodružnými aktivitami – adrenalínové parky, lanové centrá, herne, outdoorové programy. Fyzická aktivita nielen podporí pohyb, ale deti budú mať príležitosť objaviť silu tímovej spolupráce a odvahy.

A čo zábava pre teenagerov? Bohatý výber múzeí, interaktívnych zážitkových centier, ale aj adrenalínová zábava či farma nadchnú aj náročných pubertiakov. Ubytovanie zaručí zábavu, vzdelanie a prehĺbenie znalostí.

Kam s deťmi za zážitkom?

Rozprávková dedinka Podlesíčko

Hotel Podlesí a Rozprávková dedinka Podlesíčko ponúka netradičné a zážitkové ubytovanie pre deti rôznych vekových kategórií. Rozprávková dedinka Podlesíčko nachádzajúce sa v blízkosti CHKO Žďárské vrchy spôsobila veľké pozdvihnutie medzi zážitkovými ubytovaniami pre deti. Rezort ponúka originálne ubytovanie v štýlových rozprávkových chalúpkach. K dispozícii je celkom 10 dvojposchodových chalúpok. Vo vybraných dňoch sa môžete zúčastniť komentovanej prehliadky dedinky so zábavným rozprávkovým programom pre deti a dospelých, divadelného či bábkového predstavenia, trpasličej tvorivej dielne alebo karnevalu. Pokiaľ nechcete myslieť na vytvorenie rezervácie, môžete si dedinku prejsť aj bez programu. V dedinke uvidíte známe tváre z rozprávok a večerníčkov, ako je Snehulienka a sedem trpaslíkov, Rákosníček, Budulínek, Červená Karkulka alebo Kremíl a Vochomůrka.

Lokácia: Svratka, kraj Vysočina

zazitkove pobyty s detmi

PENZION JAZDÁRNA HEJTMÁNKOVICE

Penzión Jazdiareň Hejtmánkovice sa nachádza priamo v CHKO Broumovsko, v ktorého tesnej blízkosti nájdete prekrásnu prírodu Adršpašsko-teplických skál. Penzión má ustajnené Frízske kone a poníky, na ktorých sa môžete prejsť v jazdiarni, alebo si dokonca vyjsť na dlhšiu prechádzku do prírody spolu s inštruktorom. Vyskúšať si tiež môžete spolu s deťmi vyskúšať prácu u koní a naučiť sa starať o množstvo ďalších domácich zvierat. V blízkosti sa nachádza farma Wenet.

Lokácia: Hejtmánkovice, Královéhradecký kraj

FARMA WENET

Ďalšie zážitkové ubytovanie ponúka Farma Wenet. Tam vás privíta štýlové ubytovanie a farma plná exotických zvierat. Deti si užijú ťavy, lamy, oslíky, pštrosy, klokany, lemury, papagáje a mnoho ďalších. K dispozícii sú apartmány s vidieckym posedením, kde môžete s deťmi grilovať, alebo opekať burty. V ponuke je tiež komentovaná prehliadka farmy so sprievodcom, spojená s blízkym kontaktom so zvieratami a ich kŕmením.

Lokácia: Broumov, Královéhradecký kraj

zazitkovo ubytovanie

TREEHOUSE SNEŽNÍK

Príďte si s celou rodinou oddýchnuť do prírody Dolnej Moravy a užite si dobrodružstvo v korunách stromov Tree House – ten ponúka zážitkové pobyty s deťmi. Domy na stromoch sú bez elektrickej energie, ale jeho súčasťou je všetko, čo potrebujete. Osprchovať sa môžete v prírodnej sprche s teplou vodou priamo pod obydlím. Vyskúšajte cédrovú saunu s teplotou až 90 °C. Pre deti bude toto zážitkové ubytovanie nezabudnuteľným dobrodružstvom.

Lokácia: Dolná Morava-Králíky, Pardubický kraj

RESORT SVET

Chcete počas jedného týždňa navštíviť Peru, Indonéziu a Turecko? Čo keby sme vám povedali, že by ste vôbec nemuseli opustiť hranice Česka? Stačí, keď vyrazíte do Resortu Svet! Kúsok od Prahy je nádherné a netradičné ubytovanie, vyladené do posledného detailu, kde sa v okamihu s deťmi prenesiete na druhý koniec sveta. Svet sa nachádza v blízkosti hory Říp a zámok Veltrusy. Areál hotela je obrovský a neustále sa rozrastá. Zahrať si môžete Putting-golf či minigolf, lebedit v čínskom altánku, deti sa vyšantia na detskom ihrisku. Sú tu tiež zvieratá na pomaznanie, napríklad lamy, a niekoľko mohutných sôch, vrátane Ježiša Krista.

Lokácia: Úžice, Středočeský kraj

pobyty s deťmi

TEEPEE VILLAGE TATANKA

Vyskúšajte si žiť tak, ako žili Indiáni! Residence Safari Resort na juhu Čiech ponúka westernový zážitok, a to bez nutnosti vykročiť kvôli nemu na vojnový chodník. V indiánskej dedinke si s deťmi vyskúšate, aký život by ste ako indiáni viedli. Bývať budete v komforte v teepee aj s elektrinou. Užijete si jazdu offroadom po tunajšom safari, uvidíte bizóny a deti sa vyšantia na krásnom detskom ihrisku. A ak budete chcieť vidieť ďalšie zvieratká, len kúsok odtiaľ sa nachádza menší ZOO Dvorec, kde majú korytnačky, hrochy alebo tigre. Romantika pre dvoch, zážitkové ubytovanie pre deti, alebo dobrodružstvo s kamarátmi.

Lokácia: Borovany, Jihočeský kraj