Ako odhaliť a nájsť skryté kamery v hoteli alebo inom ubytovacom zariadení

Ako odhaliť a nájsť skryté kamery v hoteli alebo inom ubytovacom zariadení

Skryté kamery sú dnes cenovo veľmi dostupné a ich veľkosť umožňuje ukryť ich takmer kdekoľvek. Skryté kamery sú tak veľkou hrozbou pre mnohých, ktorí sa rozhodnú ubytovať v súkromných penziónoch, Airbnb, a dokonca aj v hoteloch. Ako zistiť prítomnosť kamery? Ako zistiť, či sa v hoteli nachádzajú kamery? Ako nájsť skrytú kameru?

Skryté kamery

Trh ponúka veľký výber špionážnych zariadení. Obvyklými miestami, kde možno v ubytovacích zariadeniach nájsť skryté kamery, sú najmä kúpeľne, spálne a iné priestory v blízkosti postele. Skrytá kamera môže byť v digitálnom budíku, PIR senzore, powerbanke, rekvizite, osviežovači vzduchu alebo dokonca v pomerne nenápadných nástenných hodinách. Skryté kamery možno umiestniť aj do auta alebo na oblečenie, napríklad do gombíka, motýlika alebo okuliarov.

Ako zistiť prítomnosť kamery?

Ak sa chcete uistiť, že ste po príchode v bezpečí, alebo dokonca ak máte podozrenie, že vás niekto sleduje, prehľadajte miestnosť a byt. Ako odhaliť skrytú kameru? Hľadajte kusy nábytkuzariadenia, ktoré sa zdajú byť na nezvyčajných miestach. Môžete napríklad objaviť lampu, ktorá je naklonená určitým smerom. Pozornosť venujte aj malým otvorom, ktoré by sa dali využiť na špehovanie. Aby ste ľahšie odhalili skrytú kameru, zhasnite svetlá, posvieťte si baterkou po miestnosti a hľadajte akékoľvek odlesky objektívu.

Ak cítite potrebu väčšej istoty, môžete použiť fotoaparát alebo špeciálnu aplikáciu v telefóne na vyhľadávanie sledovacích nástrojov, prípadne aj skenovacie zariadenia, ktoré vás upozornia, ak zistia signál skrytej kamery alebo zdroj komunikácie GPS. Kamery s nočným videním potom môžete odhaliť pomocou detektora infračerveného svetla.

ako poznat skrytu kameru

Ako nájsť skrytú kameru?

Existujú skryté kamery, ktoré ukladajú videá na kartu SD. Operátor ju v čase vašej neprítomnosti vyberie a skopíruje záznam do svojho počítača. Iné typy kamier môžu byť pripojené káblom na napájanie a prenos údajov.

Existujú aj modely, ktoré sú pripojené k sieti Wi-Fi a prenášajú nasnímané zábery operátorovi v reálnom čase. Takéto kamery možno zistiť skenovaním siete Wi-Fi. Stiahnite si mobilnú aplikáciu Fing Network Scanner. Aplikácia Fing zobrazí zoznam všetkých zariadení, ktoré sú pripojené k rovnakej sieti Wi-Fi ako váš telefón. Aplikácia má aj špeciálnu funkciu upozornenia na prítomnosť IP kamery. Po ich zistení sa zobrazí červené upozornenie.

ako najtť skrytu kameru

Ako viem, že sú v hoteli kamery?

Preskúmajte podozrivé vybavenie izby. Niektoré predmety môžu byť vnímané ako pravdepodobnejšie ako iné z hľadiska častej prítomnosti skrytých kamier. Je to preto, že tieto zariadenia vyžadujú na svoju efektívnu funkciu splnenie určitých podmienok – priamu viditeľnosť, spoľahlivú formu napájania a sieťového pripojenia alebo vnútorné úložisko pre zariadenie. Skryté kamery sa teda zvyčajne dajú ukryť na miestach, ktoré umožňujú dobre skryť akúkoľvek kabeláž.

Typickými príkladmi miest, kde možno kamery ukryť, sú už spomínané lampy, napájacie adaptéry, kryty zásuviek a vypínačov, zrkadlá, rámy obrazov, detektory dymu, termostaty, vetracie otvory, budíky, televízory, ale aj multimediálne prehrávače alebo herné konzoly.

Skrytú kameru ľahko odhalíte pomocou fotoaparátu mobilného telefónu. Kamera v mobilnom telefóne dokáže odhaliť infračervený signál z diaľkového ovládania, aj keď je jeho zdroj skrytý za tmavým sklom. Špionážne kamery sú často vybavené malým zdrojom infračerveného svetla, ktorého žiarenie je voľným okom neviditeľné.

Samozrejme, existujú aj špeciálne RF detektory, ktoré dokážu odhaliť špionážne kamery. Takéto zariadenia sú síce bežne dostupné, ale predstavujú drahšiu investíciu. Dajú sa kúpiť približne od 1 000 Kč. Ak však často cestujete, táto investícia sa vám oplatí.