6 tipov na kemp pre rodiny s deťmi: Tu sa deti ľahko zabavia

6 tipov na kemp pre rodiny s deťmi: Tu sa deti ľahko zabavia

Ako každý rok aj tento rok záujem o kempovanie opäť rastie. Pre niektoré rodiny je kempovanie obľúbenou každoročnou záležitosťou a vedia, ktorý kemp pre rodiny s deťmi vybrať. Ak patríte medzi tých, ktorí (znovu) objavili nadšenie do kempovania av lete sa s deťmi chystáte na rýdzu českú na dovolenku po Českej republike a rozhodli ste sa pre kempovanie? Predovšetkým v prípade menších ratolestí nie je jednoduché vybrať ten najlepší kemp pre deti. V tuzemsku sú ich stovky, ale ako zvoliť ten, ktorý splní všetky vaše požiadavky? Prinášame pre vás 6 tipov na najlepší kemp pre rodiny s deťmi.

najlepší kemp pre deti

Kempovanie s deťmi

V článku venovanom na tému Kemp roku 2023 sme vám predstavili najpopulárnejšie české kempingy. Hlasujúci vyberali z viac ako 1600 rekreačných areálov v Českej republike aj na Slovensku.

Absolútnym víťazom ankety Kemp roku 2023 sa stal Autocamp Sedmihorky v Libereckom kraji. Autocamp v Českom raji zosadil z pomyselného trónu Camping Rožnov v Zlínskom kraji, ktorý sa prvenstvom pýšil niekoľko rokov po sebe. Tentoraz sa umiestnil na treťom mieste. Druhú priečku obsadil Nový kemp Riviéra Zbečno v CHKO Křivoklátsko v Stredočeskom kraji. Ten si vďaka svojmu rapídnemu vzostupu odniesol aj titul Skokan roka.

Najlepší kemp pre rodiny s deťmi

Predstavujeme vám naše tipy, kde kempovať, aby si to užila celá rodina. Ktorý z nich je podľa vás najlepší kemp pre deti?

Autocamp Sedemhorky

Na prvom mieste sa v ankete o najobľúbenejší kemp roka umiestnil populárny Autocamp Sedmihorky v Českom raji. Kemp roku 2023 si získal priazeň celkom 1 751 hlasujúcich. Okrem hlavného ocenenia vyhral ešte titul Najlepší rodinný kemp a Najlepší ekologický kemp. Vďaka spolupráci so strediskom ekologickej výchovy Český raj totiž pravidelne ponúka unikátne programy pre rodiny s deťmi, skupiny či školské výpravy. Autocamp Sedmihorky je tak v našom zozname jednoznačne najlepší kemp pre rodiny s deťmi.

Čistý a upravený štvorhviezdičkový areál ponúka ubytovanie v luxusných chatách, mobilhomoch, v malých chatkách, v stanoch s podsadou, v típí alebo na karavanových a stanových lúkach. S rodinou si užijete kúpanie v rybníku Bažantník, detské ihrisko, klubovne, množstvo športovísk i pestrú ponuku voľnočasových aktivít a programov, zameraných predovšetkým na rodiny s deťmi. Na recepcii vám vydajú povolenky na rybárčenie, hneď za bránou potom čaká Hruboskalské skalné mesto a interaktívny náučný chodník zameraný na deti.

Kemp Letný deň

Kemp Letný deň nachádzajúci sa v Juhočeskom kraji v lesoch Českej Kanady bol v televíznom programe tiež označený za najlepší kemp pre rodiny s deťmi. Rodinný kemp s moderným vybavením poskytuje bezpečné prostredie aj pre tých najmenších. Deťom a mládeži sa o zábavu starajú nadšení animátori. Počas horúcich dní si môžete užiť osviežujúci vonkajší bazén so šmykľavkou, cez deň sa občerstviť v domácej reštaurácii a večer zájsť do letného kina.

Kemp ponúka obrovské plochu na stanovanie, pre prívesy, karavany a obytné vozidlá. Noci môžete stráviť aj v útulných chatkách, luxusných apartmánoch alebo v prázdninovom dome. Na ploche kempu nájdete detské ihrisko a trampolíny. Máte tiež možnosť zapožičať si kajak, kanoe či bicykle, využiť nádherné cyklotrasy a turistické chodníkov v okolí alebo zísť lanovú dráhu cez rieku.

Autokemp Merkúr Pasohlávky

ATC Merkúr sa rozkladá na brehu hornej Novomlynskej nádrže na Južnej Morave. Ide o uzavretý areál s dvoma vodnými lagúnami. Súčasťou kempu sú piesočnato-trávnaté pláže s pozvoľnými vstupmi do vody, čo ocenia najmä rodiny s menšími deťmi alebo horšie pohyblivé osoby. Kemp sa navyše nachádza v tesnej blízkosti Aqualandu Moravia.

Ubytovať sa môžete v chatkách, bungalovoch, stanoch, apartmánoch, obytných bunkách či típí alebo boxoch. V kempe nájdete nespočetné množstvo stánkov a reštaurácií, agility ihriska, pláž vyhradenú pre nudistov a naturistov, školu a požičovňu windsurfingu, motorových člnov a vodných bicyklov, letné kino, workoutové ihrisko, vzduchové trampolíny, vodné skákadlá, minigolf, paintballové a beachvolej tobogán a mnoho ďalšieho. Je to tak náš ďalší favorit v zozname najlepší kemp pre rodiny s deťmi!

Kemp Lodín

Príjemný kemp ako stvorený pre pohodovú rodinnú dovolenku nájdete neďaleko Hradca Králové v obci Lodín. Kemp Lodín v roku 2015 splnil kemp podmienky na zaradenie do projektu Hradecko deťom. Ubytovať sa tu môžete v drevených chatkách, vlastných stanoch alebo karavanoch. Celý priestor kempu je oplotený a strážený, oceníte priame prepojenie s kúpaliskom.

Kúpalisko Lodín ponúka tri bazény – detský bazén so šmykľavkou, veľký bazén s vírivkou a masážnymi sprchami a dojazdový bazén pre dvojprúdovú šmykľavku a tobogán. Oprávnene ho radíme na predné priečky zoznamu najlepší kemp pre deti. Za vyskúšanie stojí adrenalínový aquaroller (beh po vodnej hladine). Relaxovať môžete pod slnečníkom na rozľahlej trávnatej ploche, nechýba občerstvenie a ihrisko na plážový volejbal. V kempe funguje požičovňa bicyklov a ratolesti sa vyšantia na detskom ihrisku.

Kemp Popolíky Orlík

Menší rodinný kemp Popolíky Orlík sa nachádza priamo pri vodnej nádrži. Areál sa nachádza na malom polostrove a ponúka pomerne dosť súkromia. Určite sa vám bude páčiť piesočná pláž s pozvoľným vstupom do vody a nádhernými skalami.
Ubytovať sa môžete v stane, alebo v drevených chatkách, z ktorých je úchvatný výhľad na Orlickú priehradu. Môžete tam však zaparkovať aj vlastný karavan. Priamo v kempe sú dve reštaurácie aj občerstvenie, v stánku kúpite čerstvé pečivo a noviny, sú tu aj prístaviská parníkov a požičovňa lodičiek a vodných bicyklov. Nechýba stolný tenis a športové multifunkčné ihrisko, na ktoré vám zapožičia sieť – rovnako tak ako lopty alebo rakety.

najlepší kemp pre rodiny s detmi

Family Kemp Máchovo jazero

Romantika na druhú na brehu Máchova jazera! Celý areál rodinného kempu sa rozprestiera v pokojnej zátoke pod vrchom Borný. Ide o príjemný kemp pod vysokými borovicami, ktoré poskytujú spolu so susedným rašeliniskom jedinečnú mikroklímu, ktorú uvítate predovšetkým v horúcich dňoch. Nechýba súkromná piesočná pláž s pozvoľným vstupom do vody, čisté sociálne zariadenie, ktoré je plne vybavené aj pre potreby mamičiek s malými deťmi.

Deti sa vyšantia nielen na ihriskách, ale pripravené sú aj bojovky, workshopy, stolné hry, pétanque, kroket alebo animačné programy. Dospelí ocenia odpočinkové zóny, ponuku výletov, zdieľanú knižnicu alebo napríklad masáže. Tunajšie bistro dbá na pôvod a kvalitu pokrmov a použitých surovín a podporuje predovšetkým malých slovenských výrobcov. V kempe si môžete požičať bicykel, vodné bicykle, lodičky alebo čln, paddleboardy, katamarán alebo napríklad šliapacie buginy pre deti. Pre deti nechýba ihrisko s preliezkami, hojdačkami, kolotočmi, pieskoviskom a trampolínou.