Najlepšia sushi reštaurácia v Česku: Kam stojí za to zájsť?

Najlepšia sushi reštaurácia v Česku: Kam stojí za to zájsť?

Česká gastronómia je známa svojou bohatou kultúrnou zmesou. Jednou z najobľúbenejších exotických chutí, ktorá zaujala mnoho milovníkov dobrého jedla a zážitkov s tým spojených, je sushi. Pripravte sa na objavovanie nových chutí, eleganciu servírovania a výnimočné prostredie, ktoré zdôrazňuje nielen kvalitu sushi, ale aj vášeň skrývajúcu sa za gastronomickým umením. Vstúpte s nami do sveta, kde každý kúsok sushi je malým umeleckým dielom, a kde každá reštaurácia má svoj jedinečný príbeh na rozprávanie.

Sushi

Sushi je snáď najznámejším jedlom Zeme vychádzajúceho slnka. Tento tradičný pokrm však opustil hranice Japonska už pred mnohými dekádami a poznajú ho ľudia po celom svete – aj v Českej republike.

Sushi (寿司) v doslovnom preklade znamená „kyslá chuť“. Je to symbióza medzi varenou ryžou ešte za tepla zmiešanou s omáčkou sušinoko, tvorenou ryžovým octom, soľou a cukrom, morskou riasou nori a ďalšími surovinami. Najčastejšie sa môžete stretnúť so surovou rybou, ako je napríklad tuniak alebo losos. Obľúbené sú však aj ďalšie morské plody. Bývajú doplnené čerstvou zeleninou, avokádom a ďalšími ingredienciami. V kreativite pri príprave sushi sa však medze nekladú.

Running sushi je populárna forma, ako ochutnať tento japonský pokrm. Sushi na malých tanierikoch, spolu s mnohými ďalšími, nielen japonskými pokrmami, okolo hostí jazdí na bežiacom páse a každý si môže vziať to, na čo má chuť. Trend running sushi reštaurácií ovládol aj Česko.

Ako to chodí v running sushi?

V running sushi reštaurácii to chodí tak, že okolo vás a ostatných stolov jazdí bežiaci pás, na ktorom sa vozia tanieriky so sushi a ďalšími delikatesami. Nemusíte svoj čas tráviť nepríjemným čakaním, kým k vám príde obsluha, alebo až vám šéfkuchár pripraví jedlo. Jednoducho sa stačí natiahnuť na tanierik či misku, na ktorý ste dostali chuť, a vziať si ho na stôl.

Running sushi reštaurácie fungujú na princípe All you can eat stolovania. To znamená, že ihneď po príchode sa usadíte a zaplatíte čiastku uvedenú na lístku. Táto čiastka až do vášho odchodu zostane rovnaká (ibaže si objednáte nápoje), a to bez ohľadu na to, koľko ste v sushi reštaurácii strávili času, alebo koľko po sebe zanecháte prázdnych tanierikov.

najlepsie running sushi praha

Sushi reštaurácia

Pre tých, ktorí hľadajú autentický zážitok s dokonalým spojením chutí a kvality, sme vybrali niekoľko najlepších sushi reštaurácií v Česku. Vyskúšajte a zhodnoťte sami, ktorá sushi reštaurácia naozaj stojí za to!

SUSHI UMI

Kam ísť v Prahe na sushi? No predsa do reštaurácie Sushi Umi! Pri vstupe do sushi reštaurácie v Prahe sa ocitnete v prostredí, kde sa stretáva tradičná japonská elegancia s moderným štýlom. Šéfkuchár prináša majstrovské remeslo k životu vďaka čerstvým surovinám a nápaditej prezentácii.

YAMI SUSHI HOUSE

Sushi house Praha ocenia všetci, ktorí zbožňujú sushi nielen ako pokrm, ale aj ako umenie. Sushi reštaurácia ponúka možnosť zarezervovať si miesta priamo pri bare, kde šéfkuchár pripravuje tradičné sushi a iné japonské špeciality a vy sa mu môžete pozerať pod ruky. Je to skvelá reštaurácia, kam ísť v Prahe na sushi.

running sushi

MIYABI

Najlepší running sushi Praha ponúka vo svojej reštaurácii Miyabi. Po vstupe do reštaurácie budete mať pocit, akoby ste vstúpili na japonskú pôdu. V sushi Praha zažijete tradičné rákosové rohože tatami a vychutnáte si okrem sushi aj posvätný čajový obrad sadó.

SAKURA SUSHI

Brnenská Sakura Sushi predstavuje skvostný mix tradičných japonských metód s invenciou modernej kuchyne. Ponuka sushi Brno sa môže pýšiť nielen klasickým sushi, ale aj originálnymi kreáciami, ktoré potešia každého, kto túži po objavovaní chutí.

sushi brno

KOISHI

Na sushi Brno si určite zájdite do reštaurácie Koishi, ktorá sa pýši prvenstvom v priečku najlepších reštaurácií roka. Nadštandardne kvalitné potraviny, vycibrená chuť a zážitková kuchyňa, to všetko nájdete v krásnom interiéri s prvotriednou obsluhou v sushi reštaurácia Koishi Brno.

MIOMI SUSHI

Miomi Sushi reštaurácia Olomouc sa pýši vynikajúcou kvalitou surovín, jedinečným dizajnom interiéru a hlavne obrovskou ponukou tradičného japonského sushi. Každý kúsok sushi zo sushi Olomouc je ako umelecké dielo.

sushi olomouc

RUNNING SUSHI KYOTO

A ako funguje running sushi Liberec? Usaďte sa v blízkosti running sushi pásu a vyberajte z rozmanitej ponuky dobrôt, ktoré okolo vás jazdia! Running Sushi Kyoto ponúka okrem sushi aj ďalšie japonské špeciality, ale aj vyprážané pochutiny a sladké dobroty. Running Sushi reštaurácia Liberec je nevšedným zážitkom, ktorý si užijú aj deti.

RUNNING SUSHI WANG

Jihlavské running Sushi Wang je miestom, kde v modernom prostredí zažijete tradíciu japonského umenia. Na bežiacom páse okolo vás krúži sushi, ktoré pripravuje tunajší sushi majster. Sushi reštaurácia Jihlava City Park ponúka množstvo ďalších delikates, na ktorých si pochutnajú aj tí najmenší stravníci. Ako funguje running sushi Jihlava? Po príchode zaplatíte cenu, ktorá sa nezvýši ani po tom, čo zjete päťdesiat tanierikov! Pohodlne sa usaďte a zjedzte, čo zjete.