Reštaurácia s detským kútikom Praha: 6 tipov, kde sa deti zabavia

Reštaurácia s detským kútikom Praha: 6 tipov, kde sa deti zabavia

Hľadáte kaviareň alebo reštauráciu, kde sa dobre najete, a vaše ratolesti sa nebudú po pár minútach nudiť? Chcete si dopriať príjemné chvíľky s rodinou? Potom ste na správnom mieste! Prinášame vám zoznam 6 miest, kam s deťmi do reštaurácie v Prahe, z ktorého si každý si vyberie to svoje. Tak kam sa vydáte?

Kam s deťmi do reštaurácie v Prahe?

Hlavné mesto každoročne navštevujú milióny turistov. Milovníci histórie si môžu dosýta užívať krásy historického centra, kultúrni nadšenci návštevu v niektorom z pražských múzeí. Na svoje si prídu aj gastro nadšenci, ktorí majú deti. Pozrite sa, ktoré reštaurácie s detským kútikom Praha ponúka, a vyberte si tú svoju najobľúbenejšiu.

1. Food Lab

Adresa: Haštalská 749/4, Praha 1

Reštaurácia spája tradíciu a ducha minulosti s kreativitou a moderným dizajnom. Od pestrej ponuky jedla, atmosféru spájajúcu pohodlie a moderný dizajn, cez širokú ponuku najlepších vín až po prvotriedny servis. Každý detail je starostlivo utkaný do unikátneho zážitku, ktorý vás ponechá bez dychu. Food Lab je skvelá reštaurácia s detským kútikom Praha, kde sa deti zabavia v každom veku, zatiaľ čo vy si užijete výborné jedlo. Food Lab ponúka nadštandardne vybavenú detskú zónu, na ktorú dohliada pestúnky na stráženie. V detskej zóne nájdete hernú miestnosť pre videohry, lezecké steny, Jungle Gym miestnosť, stolné hry, detské domčeky alebo kino.

2. Reštaurácia Bruxx a Vinohradský parlament

Adresa: Námestie Mieru 9, Praha 2

Tieto reštaurácie spolu susedia a zdieľajú jeden veľký a dobre vybavený detský kútik. Stali sa z nich obľúbené rodinné podniky. Je to zrejmé predovšetkým cez víkend, kedy sú reštaurácie veľmi vyťažené. Veľkým plus je poloha priamo pri výstupe z metra na Námestí Mieru v Národnom dome a pôvodný, architektonicky zaujímavý interiér s vysokými stropmi.

Výborná kuchyňa za prijateľné ceny, taká je reštaurácia Vinohradský parlament. Moderne zariadená, priestranná reštaurácia je vybavená veľkou uzavretou herňou. V detskom kútiku sú preliezky, vybavená kuchynka na hranie aj s malým výčapom (bez piva) a tiež Playstation. O mladšie deti sa postarajú pestúnky, stráženie funguje cez víkend. Zatiaľ čo si užívate výbornú kuchyňu, môžete sledovať dianie v herni na svojom mobilnom telefóne cez špeciálnu aplikáciu.

3. Carpe Diem Flora s bazénom pre dojčatá

Adresa: Jičínska 4, Praha 3 – Flora

Reštaurácia s detským kútikom Praha Carpe Diem sa nachádza kúsok od metra Flora. Reštaurácia ponúka rozmanitý priestor, ktorý cez deň funguje ako príjemná kaviareň s detským kútikom a vo večerných hodinách sa mení na pódium pre kapely. Detský kútik v kaviarni je vybavený mnohými hračkami, hojdačkou, šmýkačkou. Pre väčšie deti sú k dispozícii spoločenské hry a knižky. Súčasťou kaviarne je aj galéria, ktorú každý mesiac obmieňajú, takže si rodičia môžu počas toho, čo sa deti hrajú, aj prezrieť trochu umenia. Vedľa kaviarne sa tiež nachádza bazén, v ktorom ponúka plavecký klub Vydrýsek ako výučbu plávania pre novorodencov, dojčatá a batoľatá, tak kurzy plávania pre deti a mládež, kurzy pre žiakov materských škôl a špeciálnych škôl. Je teda možné spojiť plávanie s deťmi a pobyt v kaviarni s detským kútikom.
Reštaurácia s detským kútikom Praha

4. Koala Café

Adresa: Dolnomecholupská 17, Praha 10

Nespornou výhodou tohto detského centra, ktoré má koncept zábavného parku, je jeho veľkosť. Detská zóna má 700 m2, na ktorých nájdete bludisko so šmykľavkami a tobogánmi, balónikové bazéniky, dráhu pre šliapacie káry a odrážadlá. Pre batoľatá je vyhradený detský kútik s malou šmykľavkou, penovými kockami a ďalšími atrakciami pre ich vek. Rodičia môžu relaxovať v kaviarni s ponukou sladkého pečiva a čerstvo praženej kávy. Na deti pri tom vidia a sú s nimi v kontakte. Nechýba tu zázemie s mikrovlnkami, prebaľovacími pultmi a nočníkmi.

5. Hotel Juliš

Adresa: Václavské námestie 22, Praha 1

Hotel Juliš sa nachádza priamo v centre Prahy na Václavskom námestí. Napodiv sa jedná o veľmi pokojné miesto pre detské aktivity a relax pre rodičov. Do Hotela Juliš môžete chodiť s deťmi na plávanie alebo do kaviarne s herňou. Tí, čo chodia plávať, majú dokonca herňu zadarmo. Jedinečný je výhľad z ôsmeho poschodia na celé Václavské námestie, Petřín a ostatnú panorámu Prahy. Ponuka občerstvenia je štandardná a ničím extra nezaujme, ale vyberie si každý. Môžete tu usporiadať narodeninovú oslavu a občerstvenie vám po dohode pripraví.

6. Cafe & Bistro Pointa

Adresa: Na Valoch 2, Praha 6

Cafe Pointa je rodinné bistro na Letnej, ktoré ponúka nielen dobrú kávu a dezerty, ale aj obedové menu, ktoré je vždy pripravené v súlade so sezónou, preto si tu môžete užiť lokálne suroviny. Pre deti je tu k dispozícii veľký detský kútik, prebaľovací kút aj špeciálne detské stoličky na sedenie. Bistro sa nachádza kúsok od zastávky Hradčanská. Každý týždeň si môžete pochutnať na novom týždennom menu. Nechýbajú tu ani raňajkové klasiky v podobe miešaných vajíčok, anglické raňajky alebo aj ľahšie varianty v podobe fit raňajok. Vyberie si tu skutočne každý!