Czech Tour 2024: Kedy a kde prebehne najväčší český cyklopretek?

Czech Tour 2024: Kedy a kde prebehne najväčší český cyklopretek?

Rok 2024 sa nesie v znamení kultúrnych a športových podujatí. Jedným z nich sú najväčšie cyklistické preteky v Českej republike. Vďaka svojej povesti krásneho, mimoriadne náročného a bezpečného podujatia si Czech Tour získava čoraz väčšiu popularitu medzi etapovými cyklistickými pretekmi v Európe. Cieľom súčasného riaditeľa Leopolda Königa je, aby sa cestné preteky organizačne čo najviac priblížili World Tour.

Czech Tour 2024

Prestížne cyklistické preteky Czech Tour 2024 sú preteky etapové. To znamená, že sa pôjdu celkom 4 etapy, a to v termíne od štvrtka 25. júla do nedele 28. júla 2024.

Pretekárov teda čakajú štyri závodné dni. Celá trasa závodu je dlhá bezmála 600 kilometrov a kumulované prevýšenie je 9 000 metrov. Tento rok sa navyše cyklopreteky predstavia v novom svetle, pretože sa prvýkrát pôjde na úplne nových miestach.

A kde proběhne Czech Tour 2024?

  • Czech Tour 2024 odštartuje 25. júla v Prostějove. Po viac ako 150 kilometroch a nastúpených 1 400 metroch cyklisti dorazia do prvého cieľa v Ostrave.
  • Druhá etapa, dlhá cez 170 kilometrov s prevýšením necelých 3 400 metrov, začne v Zlíne. Cieľovou páskou pretekári prejdú v Pustovniach v sedle Moravskosliezskych Beskýd.
  • V tretej etape čaká jazdca 130 kilometrov dlhá trať. Vyrazia z Moravskej Třebovej, a kým dôjdu do cieľa na vrchole Dlhých strání, budú mať v nohách 2 400 výškových metrov.
  • Veľké finále sa ide 28. júla zo Šumperku až do Šternberku. Záverečná štvrtá etapa Czech Tour 2024 je dlhá takmer 130 kilometrov a cyklistov preverí prevýšenie bezmála 2 000 metrov.
  • Na štartoch jednotlivých etáp návštevníkov čaká predstavenie všetkých tímov. V každom cieli je potom pre všetkých pripravený nabitý program. Okrem toho sa v každý deň závodu budú konať početné kultúrne vystúpenia, súťaže a slávnostné vyhlásenia.

Czech Tour 2024: Etapy

Prestížne cyklistické preteky Czech Tour 2024 sú etapové preteky. Czech Tour 2024 sú cyklistické preteky Tour de France s celkovo štyrmi etapami, ktoré sa uskutočnia od štvrtka 25. júla do nedele 28. júla 2024.

Na pretekárov čakajú celkovo štyri pretekárske dni. Trasa je dlhá takmer 600 kilometrov a kumulatívne prevýšenie je 9 000 metrov. Tento rok sa cyklistické preteky predstavia v úplne novom svetle, keďže sa po prvýkrát uskutočnia na úplne nových miestach.

Kde sa bude konať Czech Tour 2024? Czech Tour 2024 sa začne 25. júla v Prostějove. Po viac ako 150 kilometroch a 1 400 metroch stúpania dorazia cyklisti do prvého cieľa v Ostrave.

Druhá etapa, ktorá je dlhá viac ako 1 770 kilometrov s prevýšením 3 400 metrov, sa začne v Zlíne. Cieľovú pásku pretekári pretnú na Pustevnách v sedle Moravskosliezskych Beskýd.

V tretej etape budú musieť jazdci prejsť 140 kilometrov z Moravskej Třebovej. Kým dorazia do cieľa, ktorý sa nachádza na Dlouhých stráňach, budú mať v nohách takmer 2 500 výškových metrov.

Veľké finále sa uskutoční 28. júla zo Šumperka do Šternberka. Štvrtá etapa Czech Tour 2024 je dlhá necelých 130 metrov a cyklistov preverí prevýšením takmer 2 000 metrov.

Na začiatku každej etapy sa uskutoční prezentácia tímov. V každom cieli je pre divákov pripravený bohatý program. Okrem toho sa v každý deň pretekov uskutoční množstvo kultúrnych vystúpení, súťaží a slávnostné odovzdávanie cien.

Czech Tour 2024: Tímy

Slávnostné predstavenie všetkých tímov s bohatým sprievodným programom sa uskutoční v stredu 24. júla o 18:00 na Hornom námestí v centre Olomouca. Tešiť sa môžete na celkovo 22 tímov, medzi ktorými nechýba Bahrain Victorious (TBV) z Bahrajnu, Red Bull Bora-Hansgrohe (RBH) z Nemecka, dsm-firmenich PostNL (DFP) z Holandska, Ineos Grenadiers (IGD) z Veľkej Británie, Pierre Baguette Cycling (PBC) zo Slovenska či belgický Soudal-Quick-Step (SOQ). Česká republika bude mať v pretekoch dva tímy: ATT Investments (ATT) a Elkov-Kasper (EKA).

Kde sledovať Czech Tour 2024?

Ak bývate od miesta konania pretekov príliš ďaleko, alebo ste si v danom termíne naplánovali vlastný cyklovýlet – nezúfajte. Prestížny cyklozávod Czech Tour 2024 môžete sledovať online na tomto odkaze. A tento rok vôbec po prvýkrát budete môcť Czech Tour 2024 sledovať aj na televíznych obrazovkách. Priamy prenos bude vysielať Česká televízia na kanáli ČT2. Živé vysielanie z posledných 90 minút každej etapy riaditeľ podniku Leopold König komentuje ďalší významný míľnik v histórii závodu.

cyklozavod